Olej lniany surowy 1 litr

Dodaj recenzję:
  • Producent: Allbäck Linoljeprodukter AB
  • Waga: 1.5 kg
  • Dostępność: Ostatnie sztuki  (2 szt.)
  • 54,00 zł

olej organiczny

Unikalne zdolności oleju lnianego do penetracji drewna, chroniącej przed wilgocia i pleśnią ludzie znali już od tysiecy lat.  Oleje Allback sa tłoczone na zimno, filtrowane i pozbawiane protein, dzięki czemu ich czas schnięcia jest krótszy niż innych olejów lnianych. 

Zastosowanie: impregnacja drewna,  rozcieńczanie farb opartych na oleju lnianym, konserwacja powierzchni malowanych farbami Allback. Surowy olej lniany może służyć do przechowywania pędzli po malowaniu farbami Allback.

Temperatura malowania i schnięcia powinna wynosić od 15 do 25°C. Niska temperatura i wysoka wilgotność wydłużają czas schnięcia.

Olej Allback nie zawiera rozpuszczalników, środków grzybobójczych, barwników itp.  Dzieki temu jest nie tylko bezpieczny dla środowiska, ale również tworzy trwalsze powłoki niż większość dostepnych na rynku pokostów lnianych. Olej w razie potrzeby można zabarwić dodając do niego farbę Allback Linseed Oli Paint (w ilości zależnej od intensywności barwy jaką chcemy uzyskać).

 

bejca z farby i oleju

 

Surowy olej lniany zawiera 100% oleju, bez sylatyw, rozpuszczalników itp. dlatego idealnie nadaje się do powierzchni drwnianych w kuchni i pokoju dziecięcym.


OLEJOWANIE BLATÓW MEBLI

Drewniane blaty są nie tylko narażone na zmiany poziomu wilgotności powietrza, ale również na uszkodzenia mechaniczne wynikające z intensywnego użytkowania oraz plamy od wody lub innych płynów.  Aby zabezpieczyć je przed szybkim zniszczeniem warto sięgnąć po olej. Powierzchnię  blatu z surowego drewna przed olejowaniem należy wymyć, a następnie wygładzić papierem ściernym o drobnym uziarnieniu. Powstający pył trzeba usunąć. Olej nanosi się pędzlem lub bawełnianą siereczką, wzdłuż słojow drewna. Należy go nałożyć tak dużo, jak bardzo drewno go "pije". Po kilkunastu minutach nadmiar oleju należy zetrzeć, a blat pozostawić do wyschnięcia.

olejowanie blatu

KONSERWACJA BLATÓW

Pielęgnacja drewnianego blatu jest brdzo prosta, ale wymaga konsekwencji. Przede wszystkim ważne są dwie zasady: wycieranie wszelkich rozlanych płynów od razu i regularne odnawianie w miejscach, najbardziej narazonych na wycieranie się oleju. Dobrze zabezpieczony blat nie chłonie wody ani innych płynów, a co za tym idzie nie czernieje. To, czy blat wymaga kolejnego odświeżenia łatwo poznać stosując test kropli wody. Jeśli woda wylana na blat zbija się w krople zamiast się rozpływać i wchłaniać, blat jest zabezpieczony. W przeciwnym wypadku należy go przetrzeć olejem lub ponowanie przeprowdzić cały proces olejowania.

Czy wiesz, że drewniane blaty można wielokrotnie odnawiać, nakładając nową warstwę oleju?

Potrzebujesz wiecej informacji o tym produkcie? Napisz do nas maila :)

Detalicznie kupisz tu koszyk detal