Podkład (Primer) szelakowy

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Allbäck Linoljeprodukter AB
  • Waga: 2 kg
  • Dostępność: Dostępny  (5 szt.)
  • Cena netto: 36,59 zł 45,00 zł

primer - wodny podkład izolacyjny chroniący przed plamami i zaciekami

Całkowicie naturalny, bezalkoholowy, przyjazny środowisku grunt opracowany na bazie szelaku i boraksu. Przełom w ekologicznych zastosowaniach malarskich.

Szczególnie przydatny na porowatych powierzchniach : płytach gipsowo-kartonowych , tynkach i drewnie. Tworzy skuteczną barierę przeciwko zarodnikom pleśni i wilgoci. Może być stosowany zarówno jako podkład pod farby lniane do wnętrz Linus jak i farby lniane zewnętrzne Allback.

Pomaga pozbyć się uporczywych plam i zacieków.

Może być stosowany jako zabezpieczenie piwnic przed zawilgoceniem ścian.

Zmieszany z proszkiem pumeksowym lub kredą tworzy szybkoschnący wypełniacz (szpachlówkę), która nie kurczy się podczas wysychania i daje się łatwo szlifować.  Przydatny przy szlifowaniu na mokro szczególnie twardych powierzchni.

WYPEŁNIACZ/szpachlówka szybkoschnąca:
Zmieszaj kredę lub proszek pumeksowy z Primerem do uzyskania gęstej, ale nadającej się do nakładania pędzlem konsystencji.

Nałóż na ubytki i pozostaw do wyschnięcia na około 30 minut (Uwaga: czas suszenia gorącym powietrzem to zaledwie dwie minuty!).

Wypełniacz może być szlifowany na sucho lub na mokro i utwardza się bez kłopotliwych spękań. Można go zastosować zarówno na drewnie i jak i na ścianach.

Wodny grunt szelakowy świetnie nadaje się do izolowania uporczywych przebarwień z wody, sadzy, rdzy, różnego rodzaju barwników i dymu nikotynowego na prawie wszystkich podłożach.  Daje się pokrywać wieloma rodzajami farb, dzięki czemu jest produktem uniwersalnym.