Zestaw do konserwacji mebli ogrodowych

  • szt.
  • Net Price: €22.63 €27.84

zestaw do mycia i konserwowania drewna na zewnątrz

W naszych ogrodach i na tarasach coraz częściej meble plastikowe zastępujemy kompletami mebli drewnianych. Niezależnie od tego czy są one wykonane z rodzimych gatunków drewna czy z bardziej wytrzymałych gatunków egzotycznych warto zadbać o to, by służyły nam jek najdłużej w dobrej kondycji.

 

Zestaw do konserwacji mebli ogrodowych zawiera:

  • mydło lniane, koncentrat - 1 litr
  • olej lniany gotowany - 1litr
  • szczotkę do szorowania - 1 szt
  • gąbkę szlifierską Bosh - 1 szt
  • szmatkę z mikrofibry - 1 szt

 

JAK CZYŚCIĆ OGRODOWE MEBLE DREWNIANE?

Przede wszystkim regularnie - co najmniej dwa razy w roku czyli na początku i końcu sezonu.

 

1. Plamy i zabrudzenia z powierzchni mebli zmyj ciepłą wodą z mydłem lnianym. Ten łagodny dla drewna środek, bez dodatków zapachowych, barwników itp. doskonale zmywa kurz i brud. Nanieś roztwór mydła na meble i szoruj delikatnie za pomocą szczotki, zgodnie ze strukturą drewna. Zmyj mydło czystą wodą i osusz meble szmatką lub papierowym ręcznikiem. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

2. Za pomocą gąbki szlifierskiej usuń pozostałe plamy i wygładź szorstkie powierzchnie. Stosuj delikatny nacisk, aby nie zetrzeć zbyt grubej warstwy. Gąbka jest elastyczna, dzięki czemu możesz nią dotrzeć w różne zakamarki i narożniki a także szlifować zakrzywione powierzchnie. Zetrzyj suchą szmatką powstały po szlifowaniu pył.

3. Oczyszczony i suchy mebel należy teraz zabezpieczyć olejem lnianym. Wcieraj olej w drewno za pomocą szmatki, pracując okrężnymi ruchami. W ten sposób zabezpieczysz je przed wnikaniem wilgoci, a także sprawisz, że będzie mniej podatne na kurczenie się i pęcznienie w czasie zmian pogody.