Zestaw do konserwacji mebli ogrodowych

zestaw do mycia i konserwowania drewna na zewnątrz

  • Cena netto: 97,56 zł 120,00 zł
  • szt.

Produkt wysyłamy w ciągu 1-3 dni roboczych. 

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

W naszych ogrodach i na tarasach coraz częściej meble plastikowe zastępujemy kompletami mebli drewnianych. Niezależnie od tego czy są one wykonane z rodzimych gatunków drewna czy z bardziej wytrzymałych gatunków egzotycznych warto zadbać o to, by służyły nam jek najdłużej w dobrej kondycji.

 

Zestaw do konserwacji mebli ogrodowych zawiera:

  • mydło lniane, koncentrat - 1 litr
  • olej lniany gotowany - 1litr
  • szczotkę do szorowania - 1 szt
  • gąbkę szlifierską Bosh - 1 szt
  • szmatkę z mikrofibry - 1 szt

 

JAK CZYŚCIĆ OGRODOWE MEBLE DREWNIANE?

Przede wszystkim regularnie - co najmniej dwa razy w roku czyli na początku i końcu sezonu.

 

1. Plamy i zabrudzenia z powierzchni mebli zmyj ciepłą wodą z mydłem lnianym. Ten łagodny dla drewna środek, bez dodatków zapachowych, barwników itp. doskonale zmywa kurz i brud. Nanieś roztwór mydła na meble i szoruj delikatnie za pomocą szczotki, zgodnie ze strukturą drewna. Zmyj mydło czystą wodą i osusz meble szmatką lub papierowym ręcznikiem. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

2. Za pomocą gąbki szlifierskiej usuń pozostałe plamy i wygładź szorstkie powierzchnie. Stosuj delikatny nacisk, aby nie zetrzeć zbyt grubej warstwy. Gąbka jest elastyczna, dzięki czemu możesz nią dotrzeć w różne zakamarki i narożniki a także szlifować zakrzywione powierzchnie. Zetrzyj suchą szmatką powstały po szlifowaniu pył.

3. Oczyszczony i suchy mebel należy teraz zabezpieczyć olejem lnianym. Wcieraj olej w drewno za pomocą szmatki, pracując okrężnymi ruchami. W ten sposób zabezpieczysz je przed wnikaniem wilgoci, a także sprawisz, że będzie mniej podatne na kurczenie się i pęcznienie w czasie zmian pogody.

 

 

Drewniane leżaki basenowe wymagają częstszej kontroli - chemia basenowa w połączeniu z długim zaleganiem na meblu mokrych ręczników może stać się przyczyną przebarwień na drewnie.

 

Meble ogrodowe wymagają przechowywania zimą w chłodnym i mało wilgotnym miejscu (np. garażu, altance). Nie zaleca się przechowywania mebli drewnianych w ogrzewanych pomieszczaniach, ponieważ może to spowodować zbytnie wysuszenie drewna.

 

łąwka

 

Podczas konserwacji warto sprawdzać stan drewna i jeśli jest gdzieś uszkodzone, zawilgocone lub zaatakowane przez pleśń, należy od razu przystąpić do naprawy.

 

Świeże plamy najlepiej czyścić do razu, przecierając je namoczoną w roztworze mydła miękką gąbką lub ścierką. Pozostawienie ich na dłużej na powierzchni drewna może spowodować, że wnikną w głębsze warstwy, skąd trudno je będzie później usunąć.