Paint Eco - Olej Lniany Gotowany do podłóg (FBLO)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: PaintEco
  • Dostępność: Ostatnie sztuki  (4 szt.)
  • szt.
  • Cena netto: 16,26 zł 20,00 zł

olej lniany z żywicą naturalną do konserwacji drewna podłogowego

Olejownie podłóg to tradycyjna metoda zabezpieczania drewna we wnętrzach. Olej wsiąka głęboko w drewno, tworząc powłokę ochronną i podkreślając jego strukturę.

Technologia ta umożliwia zabezpieczenie drewna jedną warstwą.

 

Zastosowanie: Nadaje się do użytku w pomieszczeniach dla wszystkich rodzajów powierzchni drewnianych – sauny, ściany, sufity, balustrady, itp. do renowacji - drzwi, schody, okna, meble itp.

 

Wymagania dotyczące powierzchni: Jeśli powierzchnia jest pokryta za pomocą środków chemicznych, oryginalna powłoka musi być usunięta przed użyciem PAINT ECO. Drewno musi być czyste, suche, wolne od pozostałości żywicznych i pyłu. Pęknięcia i wady należy wypełnić przed użyciem produktu.

 

Wydajność:
Drewno heblowane ≈ 12-15 m.kw. / 1 L

Drewno twarde ≈ 36 m.kw. / 1 L

Podane wartości są orientacyjne. Należy pamiętać, że wyniki zależą od rodzaju drewna i sposobu przygotowania. Zawsze zaleca się przeprowadzenie próby w celu obliczenia dokładnej wydajności.

 

Nakładanie: gotowany olej lniany można łatwo nanieść pędzlem lub wałkiem welurowym. Pracować małymi powierzchniami. Dla zapewnienia wysokiej jakości wykonczenia nanosić 2-3 cienkie warstwy, w zależności od właściwości absorpcyjnych drewna. Każda warstwa powinna nasiąkać przez około 20 minut, po czym nadmiar oleju powinien być starty a powierzchnia wypolerowana. Jesli podłoga była wczesniej barwiona finalne olejowanie powinno nastąpić po około 72 godzinach. Powierzchnie zabezpieczone olejem PAINT ECO mogą być konserwowane dowolnym produktem z asortymentu PAINT ECO.

Uwaga! Powierzchnia musi schnąć 36 godzin. Przez pierwsze 4 tygodnie obchodzić się z podłogą ostrożnie i nie myć mokrym mopem.

Czyszczenie narzędzi: Narzędzia można czyścić naturalną terpentyną lub ciepłą wodą z mydłem.

UWAGA! Materiały nasączone gotowanym olejem lnianym są narażone na samozapłon! Natychmiast po użyciu, ręczniki papierowe lub szmaty muszą zostać spalone lub namoczone w wodzie i wyrzucone. Opakowania mogą być traktowane jako odpad z gospodarstwa domowego i poddane recyclingowi. Oryginalne, fabrycznie zamknięte opakowanie może być przechowywane przez okres 3 lat od daty produkcji. Produkt nieużywany należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu.

 

do wnętrz- do wnętrz

do mebli drewnianych - do mebli drewnianych

do zabawek- do zabawek i mebli dziecięcych

zapach oleju- pachnie olejem lnianym

na bazie roślin- na bazie roślinnej

nie zawiera chemii- nie zawiera sztucznych żywic

schnie ok 24 godzin- schnie ok. 24 godzin

 

Gotowany olej lniany Painteco spełnia surowe wymagania europejskiej normy PN EN 71.3 – Bezpieczeństwo Zabawek

(badanie z roku 2011)

Poleca go Łotewskie Stowarzyszenie Astmy i Alergii