Paint Eco - Olej Lniany do sauny

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: PaintEco
  • Dostępność: Ostatnie sztuki  (1 szt.)
  • szt.
  • Cena netto: 56,91 zł 70,00 zł

Olej lniany przeznaczony do konserwacji drewna w saunie. Naturalna ochrona przed wilgocią, pękaniem itp.

Tłoczony na zimno olej lniany bez dodatków z zerową zawartością LZO. Wnika w głąb drewna, podkreśla jego strukturę, tworzy oddychającą i elastyczną powłokę chroniącą przed wilgocią która nie pęka i nie łuszczy się.

 

Zastosowanie: we wnętrzach – sauny, ławki w saunach, ściany, poręcze itp.

 

Wymagania dotyczące powierzchni: Jeśli powierzchnia jest pokryta za pomocą środków chemicznych, oryginalna powłoka musi być usunięta przed użyciem PAINT ECO. Drewno musi być czyste, suche, wolne od pozostałości żywicznych i pyłu. Pęknięcia i wady należy wypełnić przed użyciem produktu.

 

Wydajność: W zależności od chłonności powierzchni ok. 12-20 m.kw./1l

Podane wartości są orientacyjne. Należy pamiętać, że wyniki zależą od rodzaju drewna i sposobu przygotowania. Zawsze zaleca się przeprowadzenie próby w celu obliczenia dokładnej wydajności.

 

Nakładanie: olej lniany można łatwo nanieść pędzlem, wałkiem lub natryskiem. Nie stosować na powierzchnie nagrzane słońcem i dobrze wymieszać przed użyciem. Wetrzeć gotowany olej lniany w powierzchnię drewna i pozostawić do wchłonięcia. Nadmiar oleju usunąć czystą, suchą szmatką lub papierowym ręcznikiem po upływie 0,3 – 1 godziny, w zależności od właściwości absorpcyjnych drewna. Zaleca się stosowanie przy zakresie temperatur +10C0 - +25C0. Niższa temperatura, mokre drewno i wysoka wilgotność otoczenia wydłuża czas schnięcia. Dla uzyskania najlepszych rezultatów nakładać 1-2 cienkie warstwy, pozostawiając każdą do wyschnięcia na 24 godziny. Powierzchnie zabezpieczone olejem PAINT ECO mogą być konserwowane dowolnym produktem z asortymentu PAINT ECO.

 

Czyszczenie narzędzi: Narzędzia można czyścić naturalną terpentyną lub ciepłą wodą z mydłem.

 

UWAGA! Materiały nasączone gotowanym olejem lnianym są narażone na samozapłon! Natychmiast po użyciu, ręczniki papierowe lub szmaty muszą zostać spalone lub namoczone w wodzie i wyrzucone. Opakowania mogą być traktowane jako odpad z gospodarstwa domowego i poddane recyclingowi. Oryginalne, fabrycznie zamknięte opakowanie może być przechowywane przez okres 3 lat od daty produkcji. Produkt nieużywany należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu.

Gotowany olej lniany Painteco spełnia surowe wymagania europejskiej normy PN EN 71.3 – Bezpieczeństwo Zabawek

Poleca go Łotewskie Stowarzyszenie Astmy i Alergii