Green Barn Paints - Olejowosk do drewna

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Green Barn Paints
 • Dostępność: Dostępny  (12 szt.)
 • szt.
 • Cena netto: 130,08 zł 160,00 zł

wosk twardy olejny do powierzchni drewnianych

Olejowosk - łączy zalety oleju i wosku

 

Olejowosk jest mieszaniną oleju lnianego i wosku twardego. Zadaniem oleju jest wniknąć w pory drewna i chronić jej od wewnątrz, natomiast rolą wosku jest stworzenie cienkiego filmu na powierzchni. W ten sposób drewno jest dobrze chronione  ale nie traci swojego naturalnego wyglądu.

 • zapobiega wnikaniu wilgoci i brudu,
 • pogłębia kolor i podkreśla strukturę drewna,
 • łatwy do nanoszenia i późniejszej pielęgnacji,
 • do krajowych i egzotycznych gatunków drewna,
 • uszkodzenia powierzchni można naprawiać miejscowo,
 • nadaje się do wszystkich pomieszczeń,
 • powierzchnia nie elektryzuje się (przez co nie przyciąga kurzu)

Uwaga: nawet najtwardszy wosk nie jest tak twardy jak lakier, będzie się z czasem wycierał w miejscach najczęściej używanych. Po ok. 5 latach użytkowania  powierzchnia będzie wymagała renowacji.

 

Olejowosk Green Barn Paints jest dostępny jako produkt bezbarwny lub barwiony. Obie wersje po wypolerowaniu dają satynowy efekt.

 

Uwaga: W zależności od gatunku drewna, stopnia wyszlifowania, sposobu nanoszenia i ilości położonych warstw można uzyskać różne efekty kolorystyczne. Zaleca się wykonanie wstępnej próby wybarwienia.

 

Tylko na surowe drewno

Oleju nie należy używać na powierzchniach lakierowanych, malowanych lub zabezpieczanych preparatami powłokotwórczymi. Olej musi mieć możliwość swobodnego wsiąkania w drewno, ponieważ tylko tak spełni swoje zadanie.

 

Zastosowanie:

Nadaje się do użytku w pomieszczeniach dla różnych rodzajów powierzchni drewnianych – podłogi, schody, balustrady, drzwi itp.  

 

Przygotowanie powierzchni:

Jeśli powierzchnia jest pokryta za pomocą środków chemicznych, oryginalna powłoka musi zostać usunięta.  Drewno powinno być czyste, suche, wolne od pozostałości żywicznych i pyłu ze szlifowania/cyklinowania.  Wstępne szlifowanie papierem o gradacji 120 (podłogi) lub 180 (meble).

 

Nakładanie:

za pomocą pędzla lub wałka, rozcierając wzdłuż włókien drewna. Olejowosk należy dobrze rozmieszać przed użyciem, a także co jakiś czas zamieszać produkt podczas olejowania. Stosować w temp. pokojowej i przy wilgotności względnej powietrza na poziomie50-60%. Niska temperatura, wysoka wilgotność lub brak odpowiedniej wentylacji opóźniają schnięcie. Nadmiar produktu należy zetrzeć. Dla uzyskania najlepszych efektów rekomendujemy użycie min 2 warstw. Nakładanie kolejnej warstwy powinno nastąpić dopiero po wyschnięciu poprzedniej (ok. 24 godzin). Przed nałożeniem ostatniej warstwy przeszlifować powierzchnię siatką lub papierem gradacji 120. Po całkowitym wyschnięciu ostatniej warstwy powierzchnię wypolerować w celu nadania jej delikatnego połysku i utwardzenia powierzchni.

 

Wydajność: około12-15 m.kw. / litr

Podane wartości są orientacyjne. Należy pamiętać, że wyniki zależą od rodzaju drewna i sposobu przygotowania. Zawsze zaleca się przeprowadzenie próby w celu obliczenia dokładnej wydajności.

 

Czyszczenie narzędzi:

Narzędzia można czyścić naturalną terpentyną lub ciepłą wodą z mydłem.

 

Pielęgnacja podłóg i mebli pokrytych olejowoskiem:

Bieżąca pielęgnacja polega na regularnym zamiataniu lub odkurzaniu oraz zmywaniu wilgotną (nie mokrą!) szmatką lub mopem. Agresywne detergenty mogą uszkadzać powłokę woskową, dlatego najlepiej jest używać do mycia olejowanych podłóg i mebli mydła lnianego rozpuszczonego w wodzie.

W razie potrzeby powtórzyć aplikację oleju.

 

UWAGA! Materiały nasączone  olejem lnianym są narażone na samozapłon! Natychmiast po użyciu, ręczniki papierowe lub szmaty muszą zostać spalone lub namoczone w wodzie i wyrzucone. Opakowania mogą być traktowane jako odpad z gospodarstwa domowego i poddane recyclingowi. Oryginalne, fabrycznie zamknięte opakowanie może być przechowywane przez okres 3 lat od daty produkcji. Produkt nieużywany należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu.

 

do wnętrz- do wnętrz

do mebli drewnianych - do mebli drewnianych

zapach oleju- pachnie olejem lnianym

na bazie roślin- na bazie roślinnej

nie zawiera chemii- nie zawiera sztucznych żywic

schnie ok 24 godzin- schnie ok. 24 godzin