Czy mydło skutecznie zwalcza zarazki?

05-03-2020

Mycie rąk rekomendujemy nie tylko jako ochronę przed grypą i koronawirusem, ale również znacznie częstszymi chorobami:

???? wirusowym zapaleniem wątroby typu A,
???? grypą żołądkową,
???? zatruciami pokarmowymi, zakażeniami układowymi i infekcjami skóry wywołanymi gronkowcem złocistym,
???? zakażeniem bakteriami Salmonella, Shigella i Eschericha,
???? pasożytami takimi jak tasiemiec, glista ludzka, lamblia czy owsiki.

Okazuje się, że mycie rąk mydłem i wodą może być skuteczniejsze niż środki odkażające. Środek dezynfekujący powinien zawierać co najmniej 60% alkoholu aby był skuteczny. Nie każdy wirus ginie od razu. Badania Uniwersytetu Medycznego w Kioto wykazały, że trzeba dokładnie pocierać ręce etanolem zawartym w odkażaczach do rąk przez 4 minuty, aby zabić wirusa grypy! Tymczasem już 30 sekund mycia wodą z mydłem pozwala pozbyć się 90% zarazków.

A czy mydło zabija wirusy i bakterie? Nie, po prostu sprawia że o wiele łatwiej odklejają się od skóry i spływają wraz z wodą. Dlatego szoruj ręce porządnie, pamiętając o przestrzeniach pomiędzy palcami i grzbiecie dłoni. Brud spod paznokci wyczyść szczoteczką, którą potem należy starannie opłukać pod bieżącą wodą.

Jak już umyjesz ręce mamy jeszcze jedną podpowiedź: pamiętajcie o dokładnym ich osuszeniu, ponieważ zarazki lubią wilgoć. Tu najlepsze okazują się jednorazowe ręczniki papierowe.

Gotowi na zakup mydła? Polecamy mydło lniane Allback – gęsty koncentrat, produkowany z poszanowaniem środowiska z wysokiej jakości oleju lnianego. W przeciwieństwie do wielu preparatów myjących lista aktywnych składników naszego mydła jest krótka i ogranicza się do jednej pozycji: zmydlony olej lniany. Bez środków zapachowych, barwników, konserwantów. Nie wysusza rąk jak żele dezynfekujące.

Po prostu mydło? Dokładnie tak! https://www.agohome.pl/mydlo-lniane.html ????