O firmie

 

Witajcie w AgoHome!

Prowadzimy hurtową i detaliczną sprzedaż naturalnych produktów wykończeniowych.

Ekologiczny styl życia to nie tylko  jedzenie nieprzetworzonej żywności czy  jeżdżenie rowerem do pracy, ale przede wszystkim świadome wybieranie produktów, z których korzystamy na co dzień. Dotyczy to także farb, wosków i innych preparatów stosowanych do malowania  naszych domów, mebli i dekoracji.  Zazwyczaj, wybierając  farby skupiamy się na dopasowaniu koloru, a  zapominamy o sprawdzeniu produktów pod kątem zawartości substancji szkodliwych.

W ofercie AgoHome znajdziecie produkty ekologiczne, zawierające naturalne substancje.  Producenci  tych farb, wosków, olejów i lakierów przykładają wielką wagę do tego, aby cały proces ich powstawania spełniał wysokie normy jakościowe. Z przyjemnością  opowiemy Wam o właściwościach poszczególnych produktów i metodach ich stosowania, a na warsztatach pokażemy jak przyjemne i twórcze może być ich stosowanie. 

świeczniki

Przyjazne dla środowiska, ekologiczne czy naturalne?

Wbrew pozorom nie każda „przyjazna dla środowiska” farba jest  produktem naturalnym lub w pełni ekologicznym.  Wiele farb zawiera syntetyczne pigmenty, środki grzybobójcze i Lotne Związki Organiczne (oznaczane jako LZO lub VOC), które mogą oddziaływać szkodliwie na ludzi (np. wywoływać reakcje alergiczne) i poprzez emisję do atmosfery obciążać środowisko naturalne.  Producenci wodorozcieńczalnych farb o niskim poziomie LZO i małej intensywności zapachu  reklamują je jako ekologiczne. Z pewnością są bezpieczne i spełniają normy. Czy jednak „ekologiczne” nie jest tu słowem na wyrost?

W opisie każdej z farb dostępnych w AgoHome znajdziecie informację o tym, co znajduje się w jej składzie.

Dlaczego warto czytać etykietkę?

Z etykietki powinniśmy dowiedzieć się z niej co jest rozpuszczalnikiem farby, ile czasu będzie schła, jak ją prawidłowo nakładać i czy jej stosowanie może się wiązać z jakimkolwiek ryzykiem dla zdrowia. Nie należy lekceważyć ostrzeżeń dotyczących wietrzenia pomieszczenia podczas malowania albo wymogu zakładania rękawiczek, ponieważ farby zawierające rozpuszczalniki mogą wywoływać ból głowy lub nudności, a także wywoływać podrażnienia skóry.

W trosce o Wasze zdrowie podajemy na etykietkach najważniejsze informacje o produktach i ich zastosowaniu.  

Czy farby naturalne są tak samo dobre jak konwencjonalne?

Oczywiście! Mają doskonałą siłę krycia, piękne kolory i dużą trwałość. Niektóre z nich schną dłużej niż farby konwencjonalne, ponieważ nie zawierają osuszaczy albo szybko odparowujących rozpuszczalników.  

W opisach sprzedawanych przez nas farb znajdziecie informacje o ich wydajności i czasie schnięcia.

Czy to prawda, że farby olejne są szkodliwe?

To zależy co znajduje się w ich składzie. Jeśli są to farby na oleju lnianym, oparte w pełni o stare receptury, zwierają tylko naturalne pigmenty i nie mają chemicznych dodatków to z całą pewnością nikomu nie zaszkodzą.  Niestety, obecnie wiele dostępnych na rynku farb zawiera obok oleju także syntetyczne żywice i niebezpieczne rozpuszczalniki. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź etykietkę lub zapytaj sprzedawcę.   

Farby olejne Allback, które sprzedajemy w naszym sklepie nie zawierają plastyfikatorów, rozpuszczalników ani innych niebezpiecznych dodatków (z wyjątkiem specjalnej farby z dodatkiem tlenku cynku, która może być niebezpieczna dla organizmów wodnych).  

 

SieJeZiarna