Malowane ule w Parku Korzonek

19-11-2019

W Parku Korzonek wszystko jest robione z szacunkiem dla natury. Permakulturowy ogród, zagroda dla alpak, ule dla pszczół - współtworzą to magiczne miejsce w województwie śląskim.

Ekologiczny Park Korzonek jest miejscem, w którym stworzono odwiedzającym możliwość wypoczynku, prowadzenia działań twórczych a także edukacji poprzez bezpośredni kontakt z niezwykłą fauną i florą Parku Krajobrazowego Lasów nad Górną Liswartą. Częścią Parku jest certyfikowana Pasieka Florozja. Zamieszkujące ją pszczoły mają do dyspozycji wrzosy, łąkę kwietną, pole gryki, miododajne drzewa i krzewy, dzięki czemu miód z pasieki ma niepowtarzalny smak i aromat.

 

ule w pasiece Florozja

Żywe barwy pszczelich domków to efekt zastosowania ekologicznych farb na oleju lnianym [Allback]. Dzięki temu, że nie zawierają rozpuszczalników ani sztucznych żywic farby są bezpieczne dla owadów. Olej lniany zapewnia ochronę przed wilgocią nie zaburzając naturalnych procesów rozszerzania się i kurczenia drewna, a pigmenty mineralne nadają deseczkom trwałą barwę.

Przy takim zabezpieczeniu uli rekomendujemy coroczną konserwację polegającą na wymyciu pomalowanej powierzchni wodą z mydłem lnianym (usunięcie kurzu, pyłków itp.) i przetarcie szmatką z olejem lnianym.