Allbäck białe mydło pigmegowane

mydło lniane z białym pigmentem

 • Cena netto: 48,78 zł 60,00 zł
 • szt.

Produkt wysyłamy w ciągu 1-3 dni roboczych. 

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Mydło z oleju lnianego z białym pigmentem.

Mydło z białym pigmentem służy do rozjaśniania i pielęgnacji surowych podłóg drewnianych we wnętrzach, takich jak jesion, brzoza, sosna i świerk. Rodzaj drewna ma ogromne znaczenie dla efektu końcowego. Mydło lniane to przyjazny dla środowiska, biodegradowalny i skuteczny produkt do pielęgnacji podłóg, który zapewnia piękną naturalną powierzchnię, po której przyjemnie się chodzi.


pH koncentratu wynosi 10.


Stosowanie białego mydła:

 • Przeszlifuj podłogę papierem ściernym o ziarnistości 120-240 (im gładsza powierzchnia, tym mniej bieli daje mydło). Dokładnie oczyść z pyłu po szlifowaniu.
 • Dokładnie wstrząśnij butelką. Zmieszaj 0,5 - 1 dl mydła z 1 l zimnej wody. W przypadku bardzo suchych podłóg zwiększ ilość mydła.
 • Zwilż podłogę zimną wodą, a następnie wyszoruj roztworem mydła 2-4 razy. Za każdym razem podłoga staje się jaśniejsza i zyskuje mocniejszą warstwę ochronną. Pracuj na podłodze szczotką do szorowania wzdłuż słojów drewna, po kilka desek na raz. W przypadku silnie zabrudzonych miejsc nierozcieńczone mydło można nałożyć bezpośrednio na szczotkę.
 • Usuń pozostałości mydła z podłogi wilgotną szmatką. Pozostaw do prawidłowego wyschnięcia.

 

białe mydło do drewna

 

Praktyczne porady:

 • Nie używaj białego mydła z oleju lnianego na suchej podłodze. Może pozostawiać plamy.
 • Zbyt ciepła woda zmienia kolor drewna na szary.
 • Po wstępnej obróbce włókna drzewne mogą zacząć się podnosić. W takim przypadku przed kolejnymi zabiegami należy wykonać lekkie szlifowanie.
 • Aby uzyskać trwałą warstwę ochronną, podłogę należy konserwować 1-2 razy w roku.
 • Do codziennego mycia podłogi używaj zwykłego mydła z olejem lnianym.

W podobny sposób możesz konserwować również meble z surowego drewna. 

Czy wyszorowane białym mydłem drewno będzie śliskie w dotyku? 

Podczas szorowania mydło i pigment zostają wtarte w pory drewna. Ponieważ w procesie używa się wody, przy pierwszym szorowaniu powierzchnia może stać się szorstka (podnoszą się włókna drewna). Po przeszlifowaniu wzdłuż słojów powierzchnia staje się delikatna i przypomina w dotyku surowe drewno. 

Im częściej drewno jest mydlone, tym więcej mydła gromadzi się w jego porach, przez co stopniowo staje się ono jaśniejsze i bardziej odporne na zabrudzenia. 

 

Czy mogę wyszorować białym mydłem dąb?

Drewno dębowe jest bogate w garbniki, które pod wpływem czynników zewnętrznych powodują przebarwienia. Zbyt duża ilość mydła może stać się przyczyną poszarzenia dębiny. 

 

Czy tym mydłem można usunąć siniznę z drewna?

Sinizna drewna to trwałe przebarwienie, występujące w postaci czarnych lub szarych kropek i smug. Szorując mydłem z pigmentem można delikatnie przytłumić szary kolor, jednak mydło nie zlikwiduje całkowicie problemu. 

Podczas mycia z użyciem twardej wody może pojawić się biały osad. Nie ma to wpływu na efektywność produktu.

 

 

A
Agnieszka
Zweryfikowany
09-07-2024

To działa :) Trochę czasu od zakupu minęło, ale w końcu "zaprzęgłam" mojego syna do szorowania schodów. Schody z drewna niczym nie zabezpieczone, mocno zaniedbane... przepięknie się domyły i pozostało delikatne pobielenie. Podejrzewam, że z każdym kolejnym razem efekt będzie coraz fajniejszy. Dziękuję Pani Agnieszce za poradę ;)
Recenzja potwierdzona zamówieniem.


Podłogi drewniane impregnowane mydłem

Podłogi drewniane impregnowane mydłem

15-07-2021
Tak, to nie żart! Skandynawowie tradycyjnie używali mydła do konserwacji swoich drewnianych podłóg. Wiele osób do dziś korzysta z tej metody, choć jest ona pracochłonna i wymaga konsekwentnego, corocznego szorowania.