SpotHeater 1000 - lampa do usuwania farby i kleju

lampa do renowacji stolarki - nagrzewnica na podczerwień

  • Cena netto: 1 788,62 zł 2 200,00 zł
  • szt.

Produkt wysyłamy w ciągu 1-3 dni roboczych. 

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Usuń farbę, lakier lub klej szybko i bezpiecznie!

Szwedzka lampa grzewcza (nagrzewnica) SpotHeater 1000 pozwala łatwo zmiękczyć wszystkie rodzaje lakieru, farb a także kleje. SpotHeater jest przeznaczony do użytku ręcznego - jest lekki i łatwo nim manewrować.

 

Wymiary DxSxW = 195x130x405 mm
Napięcie: 220/240 V.
Moc: 1000 W.
Waga: 1,3 kg
Wymiary powierzchni roboczej: 285x125 mm

Czas nagrzewania: 20-60 sekund

Narzędzie nie jest przystosowane do pracy ciągłej.
Stosować jednorazowo przez 2-3 godziny z przerwą na ochłodzenie przed wznowieniem pracy.

Wyprodukowano w Szwecji.

 

 

Instrukcja użytkowania nagrzewnicy SpotHeater 1000

Podłącz SpotHeater do zasilania i ustaw przełącznik w pozycji „ON”. Lampa IR osiągnie temperaturę roboczą w ciągu około 1 minuty.

Ustaw nagrzewnicę nad obszarem roboczym, przytrzymaj kilka sekund. Przesuń lampę i zeskrob farbę. Pracuj małymi obszarami.

Pamiętaj aby nie przegrzewać miejscowo powierzchni zbyt długo, a także nie pozwalać lampie działać dłużej niż 2 godziny jednorazowo.

 

Zasady BHP:

Miejsce pracy powinno być wolne od materiałów łatwopalnych oraz w bezpiecznej odległości od łatwopalnych gazów i cieczy. Nie używaj SpotHeater na deszczu lub w wilgotnych pomieszczeniach.

Zawsze pracuj w rękawicach ochronnych - zarówno lampa jak i nagrzane farby są naprawdę gorące! Zapewnij dobrą wentylację i używaj maski ochronnej podczas usuwania starych powłok, aby nie wdychać oparów. 

Przed użyciem sprawdź, czy wszystkie części SpotHeater są w dobrym stanie. W przypadku uszkodzenia jakichkolwiek części należy ją wymienić przed użyciem. Regularnie sprawdzaj rurkę podczerwieni, kratkę ochronną i kabel zasilający. Natychmiast wymień uszkodzone części. Z lampami IR należy obchodzić się ostrożnie. Jeśli są uszkodzone, natychmiast wyłącz SpotHeater i wymień na nową lampę IR.

Nigdy nie pozostawiaj lampy grzewczej SpotHeater bez nadzoru podczas pracy lub krótko po niej. Zbyt długie ogrzewanie w jednym miejscu może nadmiernie rozgrzać drewno i w efekcie doprowadzić do pożaru. W przypadku pożaru natychmiast wyłącz narzędzie i umieść je poza zasięgiem ognia.

Przed wyjęciem wtyczki z gniazdka zawsze ustaw przełącznik zasilania w pozycji „OFF”.

 

UWAGA: Nie zapomnij o wyłączeniu urządzenia, gdy nie jest używane.

 

Przegrzanie: pozwól lampie SpotHeater leżeć z rurką IR skierowaną do góry, z dala od powierzchni roboczej, aby odprowadzić nadmiar ciepła.

Jeśli (co zdarza się bardzo rzadko) temperatura przekroczy bezpieczny poziom, zostanie automatycznie uruchomione zabezpieczenie przed przegrzaniem. Po zadziałaniu zabezpieczenia lampka na przełączniku ON-OFF pozostaje włączona, nawet jeśli urządzenie przestało działać. Po ochłodzeniu urządzenie samoczynnie zacznie ponownie działać. W przypadku zadziałania zabezpieczenia przed przegrzaniem należy ustawić wyłącznik zasilania w pozycji „OFF” i poczekać, aż nagrzewnica Spotheater ostygnie.

 

UWAGA: Przed zakupem narzędzi grzewczych sprawdź, czy powłoka, którą chcesz usunąć, jest wrażliwa na ciepło. Lakiery szelakowe, politura, epoksyd, farba mleczna i niektóre inne farby nie są wrażliwe na ciepło. Bardzo stara, mocno wysuszona farba olejna ropopochodna może stać się wrażliwa na ciepło po nałożeniu na powierzchnię warstwy surowego oleju lnianego w przeddzień planowanego oczyszczania.