Spotheater SH800K - lampa do usuwania kitu

lampa do renowacji okien - nagrzewnica na podczerwień

w zestawie ze skrobakiem i woskiem

 • Cena netto: 2 195,12 zł 2 700,00 zł
 • szt.

Produkt wysyłamy w ciągu 1-3 dni roboczych. 

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Usuń farbę i kit ze starych okien bez tworzenia niebezpiecznych oparów i bez obawy o pękanie szyby!

 

Ta wyjątkowa szwedzka lampa grzewcza (nagrzewnica) SpotHeater 800K "Kittlampa" jest używana i polecana przez firmę Allback do usuwania starej farby i kitu z okien przed ich renowacją.

 

Dlaczego wato użyć nagrzewnicy zamiast zwykłej opalarki?

SpotHeater 800K "Kittlampa" została specjalnie zaprojektowana do pracy z oknami - lampa z pokrytą złotem rurką cieplną, emituje delikatniejsze promieniowanie podczerwone o mniejszej długości fali iż zwykłe lampy do usuwania farby lub strumień powietrza z opalarki, dzięki czemu zapobiega przegrzewaniu i pękaniu szyb.

Poza tym nie wysusza drewna tak mocno jak opalarka.

 

 W skład zestawu wchodzą:

1. nagrzewnica (Kittlampa)

2. wosk bezbarwny 200 ml

3. skrobak

 


Informacje techniczne:

Moc: 1000 watów

Czas nagrzewania: 20-60 sekund

Wymiary powierzchni roboczej: około 295x50 mm

Narzędzie nie jest przystosowane do pracy ciągłej.
Stosować jednorazowo przez 2-3 godziny z przerwą na ochłodzenie przed wznowieniem pracy.

Wyprodukowano w Szwecji.

 

Instrukcja użytkowania nagrzewnicy SpotHeater 800K (skrócona)

 1. Upewnij się, że szkło jest czyste - to gwarantuje, że promieniowanie podczerwone będzie przez nie swobodnie przechodzić. Ponadto zalegający na oknie kurz i pył mogłyby się nagrzewać i unosić w powietrzu.
 2. Kit będzie lepiej odchodzić od drewna i mniej pylić podczas zeskrobywania jeśli wcześniej posmarujesz go woskiem na bazie oleju lnianego (dołączony w zestawie). Dzięki tej sprytnej sztuczce zminimalizujesz również niebezpieczeństwo powstawania oparów ze starych farb (mogą zawierać ołów!).
 3. Podłącz SpotHeater do zasilania i ustaw przełącznik w pozycji „ON”. Rurka grzewcza (żarnik IR) osiągnie temperaturę roboczą w ciągu około 1 minuty.
 4. Ustaw nagrzewnicę pod odpowiednim kątem i ogrzewaj przez 15-20 sekund aż do rozmiękczenia kitu. Odłóż lampę tak, by ciepło z żarnika było skierowane w górę lub odłóż w bezpieczne miejsce i zeskrob kit (skrobak dołączony w zestawie). Pracuj małymi obszarami. Pamiętaj aby nie przegrzewać miejscowo powierzchni zbyt długo, a także nie pozwalać lampie działać dłużej niż 2 godziny jednorazowo.
 5. Jeśli chcesz wyjąć szybę, po zeskrobaniu kitu wyjmij szczypcami metalowe kołki lub sztyfty mocujące szkło do drewna. Zagrzej ponownie szybę aby rozmiękczyć ew. resztki kitu a następnie delikatnie wypchnij szkło. Przed ponownym oszkleniem oczyść krawędzie szyby.

Pełną instrukcję użytkowania znajdziesz w zakładce "Załączniki" pod opisem produktu.

 

Zasady BHP:

 1. Miejsce pracy powinno być wolne od materiałów łatwopalnych oraz w bezpiecznej odległości od łatwopalnych gazów i cieczy. Nie używaj SpotHeater na deszczu, w wilgotnych lub mocno zapylonych miejscach.
 2. Zawsze pracuj w rękawicach ochronnych. Zapewnij dobrą wentylację i używaj maski ochronnej podczas usuwania starych powłok, aby nie wdychać oparów. 
 3. Unikaj dotykania metalowych części nagrzewnicy SpotHeater a także rozmiękłej farby i kitu, ponieważ mogą być bardzo gorące.
 4. Przed użyciem sprawdź, czy wszystkie części SpotHeater są nienaruszone. W przypadku uszkodzenia jakichkolwiek części należy je wymienić przed użyciem • Regularnie sprawdzaj żarnik podczerwieni, kratkę ochronną i kabel zasilający. Natychmiast wymień uszkodzone części. Z rurkami grzejnymi (żarnikami IR) należy obchodzić się ostrożnie. Jeśli została uszkodzona, natychmiast wyłącz SpotHeater i wymień żarnik.
 5. Nigdy nie pozostawiaj SpotHeater bez nadzoru podczas pracy lub krótko po niej. Zbyt długie ogrzewanie w jednym miejscu może nadmiernie rozgrzać drewno i w efekcie doprowadzić do pożaru. W przypadku pożaru natychmiast wyłącz narzędzie i umieść je poza zasięgiem ognia.
 6. Przed wyjęciem wtyczki z gniazdka zawsze ustaw przełącznik zasilania w pozycji „OFF”.

Pełną instrukcję BHP znajdziesz w instrukcji obsługi w zakładce "Załączniki" pod opisem produktu.

 

Jak używać skrobaka Lillskrapan?

To sprytne, niewielkie narzędzie szybko usuwa stary kit i farbę. Opracował je ponad pół wieku temu norweski wynalazca, zajmujący się odnawianiem starych okien. Pomysł Johanna Haranga polegał na stworzeniu uniwersalnego,  małego i poręcznego narzędzia, spełniającego jednocześnie wiele funkcji. Lillskrapan jest produkowany z jednego kawałka łatwej do ostrzenia, wytrzymałej stali owiniętej aluminiową blaszką chroniącą ręce. Na jednym końcu znajduje się skośny nóż przeznaczony do usuwania starego kitu z ram okiennych, nawet w trudno dostępnych narożnikach. Można go także używać do nakładania i wygładzania nowego kitu. Na drugim końcu znajduje się płaski skrobak do farby, który w razie potrzeby można zmienić w skrobak profilowany - pożądany kształt należy wyciąć w metalu, a następnie oszlifować i naostrzyć narzędzie.

 

skrobak do kitu

UWAGA: Nie zapomnij o wyłączeniu urządzenia, gdy nie jest używane.

 

Przegrzanie: pozwól lampie SpotHeater leżeć z rurką IR skierowaną do góry, z dala od powierzchni roboczej, aby odprowadzić nadmiar ciepła.

Jeśli (co zdarza się bardzo rzadko) temperatura przekroczy bezpieczny poziom, zostanie automatycznie uruchomione zabezpieczenie przed przegrzaniem. Po zadziałaniu zabezpieczenia lampka na przełączniku ON-OFF pozostaje włączona, nawet jeśli urządzenie przestało działać. Po ochłodzeniu urządzenie samoczynnie zacznie ponownie działać. W przypadku zadziałania zabezpieczenia przed przegrzaniem należy ustawić wyłącznik zasilania w pozycji „OFF” i poczekać, aż nagrzewnica Spotheater ostygnie.

 


Poradnik remontu i konserwacji historycznej stolarki okiennej

Poradnik remontu i konserwacji historycznej stolarki okiennej

03-01-2024
Mieszkasz w zabytkowym budynku? Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą publikacją NID na temat remontowania i konserwacji historycznej stolarki okiennej dostępną do pobrania bezpłatnie.