Byta-yta Farba

Szwedzka farba do stylizacji mebli i wnętrz

 

 

  • Cena netto: 24,39 zł 30,00 zł
  • szt.

Produkt wysyłamy w ciągu 1-3 dni roboczych. 

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Delikatna, kremowa emulsja wodno-olejowa z woskiem, kryjąca.

 

Zastosowanie:

Do stylizacji mebli i dekoracji, malowania ścian we wnętrzach.
Farby służą do malowania zarówno powierzchni chłonnych jak i gładkich. 

Uwaga:

Sęki w surowym drewnie należy przed malowaniem zabezpieczyć np. szelakiem rozpuszczonym w alkoholu. 

Skład:

rafinowany olej lniany, kreda, klej celulozowy, sykatywa manganowa, dwutlenek manganu, naturalne pigmenty mineralne, woda.


Ochrona środowiska:

Produkty są wolne od rozpuszczalników, konserwantów i plastyfikatorów. Opakowania nadają się do recyclingu (słoik - szkło, pokrywka - metal, wiaderko-plastik).

 

Eko-wskazówka:

Dla jeszcze lepszej ochrony środowiska możesz umyć narzędzia (pędzle, wałki) w wiaderku lub misce z wodą. Po myciu, kiedy resztki farby opadną na dno, wodę można zlać do kanalizacji, a farbę wyrzucić do śmieci.


Sposób użytkowania:

Nanieś  2-3 warstwy farby.  W razie potrzeby, farba może być rozcieńczona wodą. 

Powierzchnia jest sucha na dotyk po około 2 godz. Zaleca się odczekanie 24 godzin przed rozpoczęciem woskowania (przy malowaniu ścian 24 godziny po pierwszej warstwie do nałożenia kolejnej warstwy farby). 

Po malowaniu wlej cienką warstwę wody na farbę i zakręć słoik.

 

Wskazówki przy malowaniu ścian:

Na bardzo chłonnych powierzchniach (np. świeżo położonych tynkach gipsowych) farba może stawać się mocno "kredowa" po pierwszej warstwie. Aby temu zapobiec można użyć gruntu malarskiego.

Malując wałkiem wybierz taki, który ma zaokrąglone krawędzie i nie jest zbyt gęsty. Wałki o prostych krawędziach często dają smugi.

Farbę można rozcieńczyć wodą aby uzyskać gładszą powierzchnię. Zrób próbę na małej powierzchni aby sprawdzić jaka konsystencja farby daje najlepsze efekty.

Jeśli powstały smugi lub miejsca z wyraźnie grubszą warstwą farby, przetrzyj powierzchnię papierem ściernym i pomaluj jeszcze raz cienką warstwą.

Najpierw małym pędzlem pomaluj wszystkie krawędzie i narożniki ścian, a następnie wałkiem pomaluj pozostałą powierzchnię.

Pomiędzy malowaniem poszczególnych warstw wymyj i wysusz pędzel lub wałek. Używając mokrego wałka wyciskasz z niego wodę co może spowodować powstawanie jaśniejszych plam.

W przypadku malowania tapet winylowych, ścian pokrytych farbą lateksową itp. czas wysychania pierwszej warstwy może się wydłużyć z powodu małej nasiąkliwości podłoża.

 

Trwałość:

w nieuszkodzonych opakowaniach ma nieograniczoną trwałość.


Zużycie farby:

ok. 10 m2/litr

Opakowania:

farba dostępna w opakowaniach o pojemności 125 ml, 330 ml i 1 litr.

Dostępność opakowań poszczególnych kolorów o żądanej objętości  proszę sprawdzić ustawiając odpowiednie wartości w okienkach wyboru.

 

Zabezpieczenie powierzchni:

Pomalowane ściany nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia.W miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia lub wycieranie powierzchni (kuchnia, łazienka itp.)  warto podczas malowania użyć medium z woskiem.

Meble i dekoracje należy po wyschnięciu farby zabezpieczyć woskiem. Polecamy wosk wykończeniowy Byta-yta o podwyższonej trwałości.

 

Jak zrobić szpachlówkę z farby?

Szczeliny i nierówności możesz zaszpachlować stosując farbę zmieszaną z proszkiem pumeksowym. W tym przypadku należy zastosować farbę, która nie była rozcieńczana wodą i dokładnie wymieszać ją z proszkiem. Nałóż i zostaw do całkowitego wyschnięcia, a następnie przeszlifuj powierzchnię i pomaluj dwiema warstwami farby.

 

Więcej informacji, porady i inspiracje na stronie www.bytayta.pl

Przykładowe realizacje:

 

jesienne dekoracje

Deska - ochra, mech

Miska i pojemnik - czerwony

Kuferek - czarny

 

szkatułka

szkatułka - petrol

 

szafka

szafka - vintage

 

w sekcji ZAŁĄCZNIKI znajdziesz instrukcje malowania i praktyczne wskazówki - na dole strony, pod opisem produktu

 

 

Farba pachnie olejem lnianym - po malowaniu koniecznie przewietrz pomieszczenie. Zapach zniknie po całkowitym wyschnięciu farby (i ew. nałożonego wosku lub medium).

 

 

Po skończonym malowaniu nie zapomnij nalać cienkiej warstwy wody do słoika z farbą, to zapobiega jej wysychaniu. Przed kolejnym malowaniem możesz wylać wodę lub wymieszać ją z farbą.

 

 

Biała farba może żółknąć w miejscach pozbawionych słońca. Zapobiegniesz temu woskując ją białym woskiem.

 

 

Farba jest sucha następnego dnia, ale utwardza się w pełni przez kilka tygodni. Warto w tym czasie obchodzić się ostrożnie z pomalowaną powierzchnią.

 

Milena W.
ponad pół roku temu

Ciekawa alternatywa dla farb kredowych.

AK
Agnieszka K.
Zweryfikowany
ponad pół roku temu

Jak zawsze jestem bardzo zadowolona z obsługi
Recenzja potwierdzona zamówieniem.

MP
Małgorzata Popek
Zweryfikowany
ponad pół roku temu

Te produkty to miłość od pierwszego pociągnięcia pędzla... Piękne kolory, efekt, trwałość i pielęgnacja, zero niepotrzebnej, toksycznej chemii. Dla mnie same plusy.
Recenzja potwierdzona zamówieniem.


Jak dbać o materiały naturalne we wnętrzach

Jak dbać o materiały naturalne we wnętrzach

09-03-2023
„Zielone materiały” we wnętrzach - mają niewielki wpływ na środowisko w całym cyklu życia, są pozyskiwane lokalnie, pochodzą ze źródeł naturalnych, cechuje je duża trwałość lub możliwość wielokrotnego stosowania i nadają się do recyklingu. Jak o nie zadbać?