Grunne mydło lniane bielące

Szwedzkie mydło lniane z białym pigmentem

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Grunne
 • Dostępność: Ostatnie sztuki  (2 szt.)

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 50,00 zł brutto
 • Cena netto: 39,84 zł 70,00 zł 49,00 zł
 • szt.

Produkt wysyłamy w ciągu 1-3 dni roboczych. 

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Mydło bielące Grunne jest produkowane z oleju lnianego z dodatkiem białego pigmentu.  Służy do rozjaśniania drewna takiego jak jesion, brzoza, sosna i świerk (inne rodzaje drewna mają tendencję do przebarwiania się).

Rozpuszcza brud nawet w zimnej wodzie.

 

Co można wyszorować mydłem lnianym z białym pigmentem?

 • podłogi z drewna, kamienia, betonu,
 • blaty kuchenne i stoły,
 • deski tarasowe,
 • meble ogrodowe.

Czy wszystkie drewniane podłogi nadają się do szorowania?

Dawniej podłogi drewniane nie były pokrywane lakierami ani specjalnymi woskami twardymi jak podłogi współczesne. Malowano je farbą olejną, olejowano, woskowano lub pozostawiano bez zabezpieczenia wybielając w razie potrzeby ługiem lub mydłem. Ponawiane kilka razy w roku szorowanie nie tylko pozwalało pozbyć się brudu ale też delikatnie wygładzało drewno i napełniało cały dom zapachem świeżości. Każde takie mycie dodatkowo impregnowało podłogę, ponieważ resztki mydła i zawartego w nim oleju były w czasie szorowania wcierane głęboko w pory drewna. Po kilku latach podłoga brudziła się o wiele wolniej, a drewno zaczynało mieć ciekawą, szczotkowaną fakturę.

Jeśli jesteś zwolennikiem ekologicznego stylu życia i nie chcesz swoich desek podłogowych pokrywać lakierem wypróbuj tradycyjną metodę i szoruj deski mydłem Grunne. Niewielka ilość białego pigmentu zawarta w mydle dodatkowo rozjaśni drewno.

 

Szorowanie podłóg mydłem bielącym krok po kroku:

 1. Przed rozpoczęciem szorowania dokładnie odkurz drewnianą podłogę.
 2. Przetrzyj ją szmatą lub mopem zwilżonym czystą, zimną wodą, najlepiej po kilka desek na raz.
 3. W czystym wiadrze rozmieszaj 200-300 ml mydła na około 10 l wody (proporcje do szorowania normalnie zabrudzonej drewnianej podłogi). Na bardzo suchej drewnianej podłodze, weź podwójną ilość mydła.
 4. Szoruj deski szczotką ryżową na kiju w kierunku wzdłużnym, po kilka desek na raz.
 5. W przypadku silnych zabrudzeń nałóż skoncentrowane mydło bezpośrednio na mokrą szczotkę. Nigdy nie nakładaj mydła bezpośrednio na suche drewno - może to powodować plamy.
 6. Spłucz/wytrzyj mopem lub szmatą z zimną wodą.
 7. Osusz podłogę czystą szmatką.Jeśli masz wrażenie, że podłoga nadal jest namydlona powtórz spłukiwanie wodą i osuszanie.

 

UWAGA! Zawsze używaj zimnej lub lekko letniej wody! Gorąca woda sprawia, że ​​podłoga będzie szarzeć! 

 

Jak szorować nową podłogę drewnianą?

Jakość drewna ma kluczowe znaczenie dla zachowania piękna podłogi, dlatego wybieraj drewno dobrej jakości, odpowiednio wysuszone i bez plam. Jeśli po zwilżeniu wodą desek wyczuwasz wstające włókna zaczekaj aż podłoga wyschnie i ostrożnie przeszlifuj papierem ściernym o ziarnistości 120-320 (zawsze w kierunku włókien drewna!). Odpyl i wyszoruj jak w przepisie podanym powyżej. W przypadku nowych podłóg dobrym pomysłem jest kilkakrotne wyszorowanie podłogi przed rozpoczęciem użytkowania pomieszczenia. Z biegiem czasu podłogi uzyskają piękną patynę, staną się satynowo matowe, jedwabiście gładkie, jasne, z widoczną strukturą drewna.

Efekt może zostać przyspieszony, jeśli weźmiesz podwójną ilość mydła, tj.500 ml mydła na 10 l wody.

 

Jak często należy szorować podłogę mydłem z pigmentem?

Stosuj w razie potrzeby, gdy widzisz że podłoga jest bardzo brudna (dwa lub trzy razy w roku). Pomiędzy szorowaniami wystarczy odkurzać i co jakiś czas przetrzeć na mokro.  Po kilku latach podłogę wystarczy szorować raz w roku.

 

Uwaga: efekt wybielania jest subtelny, jeśli potrzebujesz mocniejszego rozbielania wybierz biały wosk lub bejcę olejową.

 

Mydło dostępne w pojemnościach 1 litr, 2,5 litra.

Opakowania są wykonane z tworzywa sztucznego - bądź eko, wrzuć je po opróżnieniu do pojemnika na śmieci segregowane aby mogły zostać poddane recyclingowi.

mydło lniane białe

Mydło jest ekologiczne, wydajne i biodegradowalne, wytwarzane ręcznie.

 

 

liść

Żaden z produktów firmy Grunne nie jest testowany na zwierzętach i nie jest pochodzenia zwierzęcego.

Firma używa wyłącznie naturalnych, przyjaznych dla środowiska składników.

liść

 

 

Czy wiesz, że szorowanie mydłem i zimną wodą było do początku ubiegłego wieku najczęstszym sposobem pielęgnacji drewnianych podłóg?

 

szorowanie podłogi

podłoga wybielana

 

Mydłem z pigmentem można również czyścić podłogi olejowane.

 

Jeśli chcesz uzyskać szybszy efekt wybielający na nowej podłodze możesz najpierw użyć ługu (patrz zalecenia producenta środka do ługowania) a mydła lnianego używać do dalszej konserwacji.


Grzyby i glony na elewacji - jak się ich skutecznie pozbyć

Grzyby i glony na elewacji - jak się ich skutecznie pozbyć

13-01-2023
Łagodniejsze zimy, większe niż kiedyś zanieczyszczenie powietrza, materiały wykończeniowe o małej paroprzepuszczalności - wszystko to sprzyja glonom i grzybom pojawiającym się na ścianach budynków.
Podłogi drewniane impregnowane mydłem

Podłogi drewniane impregnowane mydłem

15-07-2021
Tak, to nie żart! Skandynawowie tradycyjnie używali mydła do konserwacji swoich drewnianych podłóg. Wiele osób do dziś korzysta z tej metody, choć jest ona pracochłonna i wymaga konsekwentnego, corocznego szorowania.