Allbäck szelak płatki

szelak w płatkach do rozpuszczania w alkoholu

  • Cena netto: 24,39 zł 30,00 zł
  • szt.

Produkt wysyłamy w ciągu 1-3 dni roboczych. 

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

ZASTOSOWANIE:

Płatki szelakowe powinny zostać rozpuszczone w 99,5% etanolu, aby stworzyć szybkoschnący (do 5 minut)  płyn, tworzący barierę izolacyjną.

Renowacja okien:

Do malowania powierzchni które będą pokryte kitem do drewna Allback (zabezpieczenie przed wsiąkaniem oleju z kitu w drewno i przedwczesną utratą elastyczności). W przypadku szklenia szybami zespolonymi przy użyciu silikonu taka warstwa barierowa opóźnia starzenie się silikonu w zetknięciu z olejowanym drewnem. 

Zabezpieczenie sęków:

Przydatny również podczas przygotowywania mebli, drzwi czy boazerii do malowania - w przypadku drewna żywicznego, sęków i uporczywych przebarwień. Warstwa barierowa zabezpiecza farbę przed żółknięcie pod wpływem żywicy. 

ROZPUSZCZANIE:

Czyste płatki szelaku należy rozpuścić w etanolu do uzyskania lepkiej cieczy o konsystencji syropu. Szelak rozpuści się w czystym, mocnym alkoholu (99,5%) w ciągu około jednego dnia. Jeśli zastosujesz słabszy alkohol może to trwać znacznie dłużej - nawet do tygodnia.

W przypadku małych projektów wykorzystaj słoik o pojemności 200 ml, w którym kupujesz płatki szelakowe - dodaj alkohol bezpośrednio do słoika, aż płatki zostaną przykryte, a następnie zamknij szczelnie pokrywkę.