Zestaw mydła lnianego w pudełku

Zestaw mydła lnianego 3 sztuki w opakowaniach z pompką

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Dostępny  (10 szt.)

  • Historia ceny
  • Cena netto: 104,07 zł 128,00 zł
  • szt.

Produkt wysyłamy w ciągu 1-3 dni roboczych. 

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Zestaw 3 mydełek w płynie o pojemności 0,5 litra:

1. mydło lniane bez dodatków zapachowych

2. mydło lniane z zapachem bergamotki i jałowca

3. mydło lniane z zapachem imbiru i cytryny

 

Mydło lniane zapachowe zawiera <1% organicznych olejków eterycznych.

Pakowane w butelki z tworzywa z pompką dozującą. 

Mydło lniane wytwarzane jest z oczyszczonego, sterylizowanego i odgumowanego surowego oleju lnianego. Czysty naturalny produkt, bez dodatków.


PH nierozcieńczonego produktu: ok. 9,5.

Niewielka ilość oleju lnianego zawartego w preparacie nie przekształciła się w mydło i pozostaje na mytej powierzchni jako dodatkowa ochrona.

 

Mycie różnego rodzaju powierzchni.

Nadaje się do regularnego mycia na mokro wszystkich woskowanych i olejowanych powierzchni drewnianych. Przydatny także do mycia podłóg, kafelków i blatów w kuchni lub łazience, do higieny osobistej i do prania. Do szorowania zabrudzonych podłóg służy roztwór 0,1 litra (100 ml) mydła na wiadro wody, na zwykłe mycie wystarczy łyżka stołowa mydła na 5 litrów wody. Nie nadaje się do zmywarek!

Mycie drewnianych okien i drzwi.

Ramy okien drewnianych należy myć przynajmniej dwa razy w roku za pomocą wody z mydłem lnianym i miękkiej ściereczki. Mydło zmiękcza wodę i pomaga usunąć nagromadzony brud. Podobnie pielęgnuje się drewniane drzwi.

Usuwanie plam z ubrań.
Niewielką ilość mydła i wody wetrzyj w plamę. Pozostaw na kilkanaście minut, a następnie wypierz w pralce. W przypadku tkanin kolorowych przed zastosowaniem zrób próbę trwałości koloru w niewidocznym miejscu.

Mycie pędzli.

Polecamy mydło lniane szczególnie do mycia rąk i pędzli przy malowaniu farbami Allback lub innymi farbami na bazie oleju. Używanie do mycia pędzli rozpuszczalników takich jak benzyna czy terpentyna jest niebezpieczne dla zdrowia. Użyj do mycia zimnej wody - farba z oleju lnianego staje się twarda i trudna do zmycia gorącą wodą.

Zmywanie starej farby i rdzy.

Mydło lniane może być używane do oczyszczania okuć stolarskich i innych metalowych przedmiotów ze starych powłok malarskich i rdzy.  Czyszczone przedmioty należy przez kilka godzin gotować na małym ogniu w wodnym roztworze mydła (1:1), a następnie zostawić do całkowitego ostygnięcia. Po wyjęciu z mydła czyścić szmatką lub szczoteczką.

Pozbywanie się mchu i pleśni z drewna.

Mydłem lnianym można czyścić powierzchnie drewniane zaatakowane przez mech i pleśń. Czyszczoną powierzchnię należy zwilżyć wodą, a następnie nałożyć pędzlem mydło. Szorować szczotką ze sztywnym włosiem aż do usunięcia nalotów. Po wyschnięciu powierzchnię zabezpieczyć olejem lnianym lub farbą lnianą Allback.

Mycie felg samochodowych

Zmieszaj 100 ml mydła z 200 ml wody. Szoruj felgi, a następnie opłucz wodą.

Czyszczenie piekarnika

Natrzyj wnętrze i blachy do pieczenia skoncentrowanym mydłem z niewielką ilością wody. Rozgrzej piekarnik do 100°. Pozostaw mydło z oleju lnianego na pół godziny. Po ostudzeniu wytrzyj piekarnik czystą wodą. Powtórz w razie potrzeby.