Paint Eco Bejca olejowa do tarasów

Bejca olejowa do tarasów, pomostów, schodów itp.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: PaintEco
 • Dostępność: Ostatnie sztuki  (2 szt.)

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 70,00 zł brutto
 • Cena netto: 60,98 zł 75,00 zł
 • szt.

Produkt wysyłamy w ciągu 1-3 dni roboczych. 

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Bejca olejowa do tarasów i innych powierzchni wymagających odpornego impregnatu jest wytwarzana z gotowanego oleju lnianego i wysokiej jakości pigmentów mineralnych, z zerową zawartością LZO. Wnika głęboko w drewno, podkreśla jego strukturę i podnosi odporność na warunki atmosferyczne – promieniowanie UV, wilgoć itp.

Technologia ta umożliwia barwienie i zabezpieczenie drewna już jedną warstwą, jednak na zewnątrz zalecamy położenie dwóch warstw.

 

Zastosowanie: wszelkie rodzaje tarasów drewnianych, podestów, mebli ogrodowych i innych drewnianych przedmiotów używanych na zewnątrz budynków. Szczególnie polecamy do drewna sosnowego, świerkowego, modrzewia, termodrewna i drewna twardego.

 

Wymagania dotyczące powierzchni: Jeśli powierzchnia jest pokryta za pomocą środków chemicznych, oryginalna powłoka musi być usunięta przed użyciem bejcy. Drewno musi być czyste, suche, wolne od pozostałości żywicznych i pyłu. Pęknięcia i wady należy wypełnić przed użyciem produktu.

Do stosowania na zewnątrz, przed aplikacją produktu, w celu uniknięcia lub wyeliminowania grzybiczych infekcji drewna, zaleca się stosowanie wodnych środków antyseptycznych w odpowiednim kolorze.

 

Wydajność:

 • drewno strugane ~ 8-12 m2
 • drewno liściaste, modrzew itp. ~ 30-36 m2

 

Podane wartości są orientacyjne. Należy pamiętać, że wyniki zależą od rodzaju drewna i sposobu przygotowania. Zawsze zaleca się przeprowadzenie próby w celu obliczenia dokładnej wydajności.

 

Nakładanie:

 • Bejcę olejową do tarasów można łatwo nanieść pędzlem z krótkim włosiem, wałkiem lub natryskiem.
 • Najlepszy rezultat daje nakładanie cienką warstwą. Zawsze nakładaj najcieńszą warstwę jak to tylko możliwe.
 • Nie stosować na powierzchnie nagrzane słońcem i dobrze wymieszać przed użyciem.
 • Na zewnątrz zaleca się stosowanie 2 warstw, wewnątrz wystarcza jedna.Pierwszą warstwę można rozcieńczyć (do 5%) terpentyną, druga powinna być bez rozcieńczania.
 • Wetrzeć bejcę w powierzchnię drewna i pozostawić do wchłonięcia. Nadmiar usunąć czystą, suchą szmatką lub papierowym ręcznikiem po upływie 20-30 minut, w zależności od właściwości absorpcyjnych drewna.
 • Zaleca się stosowanie przy zakresie temperatur +10C0 - +25C0. Niższa temperatura, wilgotne drewno i wysoka wilgotność otoczenia wydłuża czas schnięcia. Czas schnięcia warstwy wynosi 24 godziny.
 • Powierzchnie zabezpieczone bejcą mogą być konserwowane dowolnym produktem z asortymentu PaintEco.

Konserwacja:

Pierwsza konserwacja po upływie 3 lat (w miejscach intensywnie użytkowanych po 2 latach). Częstotliwość konserwacji zależy od wpływu pogody, lokalizacji budynku, metod malowania i innych czynników pozostających poza kontrolą producenta. Dlatego, gdy powłoka staje się wyraźnie matowa/kredowa, na poprzednią powłokę nałóż nową warstwę produktu.

 

Czyszczenie narzędzi: Narzędzia można czyścić naturalną terpentyną lub ciepłą wodą z mydłem.

UWAGA! Materiały nasączone olejem lnianym są narażone na samozapłon! Natychmiast po użyciu, ręczniki papierowe lub szmaty muszą zostać spalone lub namoczone w wodzie i wyrzucone. Opakowania mogą być traktowane jako odpad z gospodarstwa domowego i poddane recyclingowi. Oryginalne, fabrycznie zamknięte opakowanie może być przechowywane przez okres 3 lat od daty produkcji. Produkt nieużywany należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu

 

 

Dostępne kolory i pojemności wybierz w rozwijanym menu nad ceną!

 

do mebli ogrodowych - do mebli ogrodowych, altanek, pergoli

do wnętrza i na zewnątrz- do wewnątrz i na zewnątrz domu [tarasy, podesty, poręcze]

zapach oleju- pachnie olejem lnianym

na bazie roślin- na bazie roślinnej

nie zawiera chemii- nie zawiera sztucznych żywic

schnie ok 24 godzin- schnie ok. 24 godzin