Podkład (Primer) szelakowy

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Allbäck Linoljeprodukter AB
  • Waga: 2 kg
  • Dostępność: Ostatnie sztuki  (1 szt.)
  • szt.
  • Cena netto: 191,06 zł 235,00 zł

primer - wodny podkład izolacyjny chroniący przed plamami i zaciekami

Całkowicie naturalny, bezalkoholowy, przyjazny środowisku grunt opracowany na bazie szelaku i boraksu.

Przełom w ekologicznych zastosowaniach malarskich. Bez lotnych związków organicznych (0 LZO) i rozpuszczalników.

Szczególnie przydatny na porowatych powierzchniach : płytach gipsowo-kartonowych , tynkach i drewnie. Tworzy skuteczną barierę przeciwko zarodnikom pleśni i wilgoci. Może być stosowany zarówno jako podkład pod farby lniane do wnętrz Linus i Byta-yta jak i farby lniane zewnętrzne Allback.

Masz na ścianie uporczywą plamę?

Malujesz, a uparta plama znów wychodzi na wierzch? Połóż na nią 1 lub 2 warstwy Primera a po jego wyschnięciu nałóż farbę. W ten sam sposób możesz pozbyć się zacieków, zażółknięć spowodowanych dymem papierosowym itp. Usunąłeś przyczynę pleśni w łazience, ale czarne kropki na ścianie nadal straszą? Primer pomoże także w tym przypadku.

Twoja piwnica brzydko pachnie?

Primer Allback może być stosowany jako zabezpieczenie piwnic przed zawilgoceniem ścian. Nałóż 1 2 warstwy Primera i pozbądź się wreszcie tego zatęchłego zapachu! Ściany i sufity zabezpieczone Primerem pomalujesz bez trudu każdym rodzajjem farby.

Malujesz drewno na biało i żółknie?

Drewno zawiera w sobie naturalne barwniki, które bywają zmorą wielbicieli bielonych mebli i podłóg. Żółte plamy lub lekkie żołknięcie całego nałożonego preparatu to niezbyt miła niespodzianka. W takiej sytuacji przeszlifuj delikatnie powierzchnię plamy, zabezpiecz ją 1-3 warstwami Primera a po jego wyschnięciu nałóż wosk, olej bielący lub farbę.

 

Potrzebujesz szpachlówki?

Zmieszany z kredą Primer tworzy szybkoschnący wypełniacz (szpachlówkę), która nie kurczy się podczas wysychania i daje się łatwo szlifować.  Przydatny przy szlifowaniu na mokro szczególnie twardych powierzchni.

WYPEŁNIACZ/szpachlówka szybkoschnąca:
Zmieszaj kredę malarską z Primerem do uzyskania gęstej, ale nadającej się do nakładania pędzlem konsystencji.

Nałóż na ubytki i pozostaw do wyschnięcia na około 30 minut (Uwaga: czas suszenia gorącym powietrzem to zaledwie dwie minuty!).

Wypełniacz może być szlifowany na sucho lub na mokro i utwardza się bez kłopotliwych spękań. Można go zastosować zarówno na drewnie i jak i na ścianach.

Wodny grunt szelakowy świetnie nadaje się do izolowania uporczywych przebarwień z wody, sadzy, rdzy, różnego rodzaju barwników i dymu nikotynowego na prawie wszystkich podłożach.  Daje się pokrywać wieloma rodzajami farb, dzięki czemu jest produktem uniwersalnym.

 

Nie podnosi stopnia palności drewna.